אודות רוטרי נהריה

נשיא המועדון לשנת 2016-2017: דוד טולדנו

מזכיר: רפי שדה 

גזבר: ארצי ליסיה

מועדון רוטרי נהרייה נוסד בשנת 1952 ע"י וולש ז"ל. היה זה המועדון הרביעי בארץ, אחרי מועדוני הרוטרי בירושלים, בחיפה ובתל אביב. יש כיום בארץ מעל 50 מועדונים ומעל 1500 חברים.

בשעתו הייתה תנועת הרוטרי תנועה של גברים בלבד, על כן הוקם מועדון הרוטרי שלנו ע"י גברים. הנשים הקימו מועדון מקביל בשם "האופן הפנימי". שני המועדונים מקיימים פעילות חברתית משותפת ומגוונת, ופעילויות שונות לטובת הקהילה. כיום מונה מועדון רוטרי נהרייה כ 48 חברים.

 

בשנת 2002 התפצל מועדון רוטרי נהריה לשניים, ובמקביל למועדון הוותיק נוסד "מועדון רוטרי עמיתים", שבו חברים גברים ונשים.

 

המועדון בנוי על פי סיווגים מקצועיים. כל מועדון מקפיד לצרף אל בין שורותיו חברים בולטים המייצגים את מירב המקצועות החופשיים. קריטריונים חשובים בקבלת חבר למועדון הם: הגינות, הצטיינות, נכונות לתרום לפעילות חברתית במועדון ומידת נכונותו של החבר לתרום לקהילה.

 

הפעילות במועדון מתנהלת במספר תחומים (אנחנו מגדירים אותם כ"אפיקים"): אפיק המועדון, הדואג להפעלה תקינה של המועדון מן הבחינה החברתית והמנהלית, אפיק הנוער, אפיק בינלאומי, אפיק להבנה בין עדתית, והאפיק החשוב ביותר הוא אפיק הקהילה. את המועדון מפעילה הנהלה, הנבחרת כל שנה ברוטציה. היא מורכבת מנשיא, מזכיר, גזבר, ראשי אפיקים, ובעלי תפקידים נוספים.

 

את הגיבוי הפיננסי לפעילות המועדון שואב המועדון מתשלום דמי חבר חודשיים קבועים, ומ"עמותת קרן המועדון" המגייסת כספים מתרומות וממבצעים:

 

א. תרומות - תורמים המחפשים להנציח את קרוביהם וכך גם לתרום לקהילה מעדיפים להפקיד את תרומתם לקרן המועדון, מתוך ידיעה שניהול הקרן הוא יעיל, אינו  אינו מפרנס בעלי תפקידים (חברי המועדון תורמים אף הם כל חודש חלק מדמי החברות לקרן המועדון), ומסייע ישירות לנצרך (למשל, "קרן גידלי" מעניקה כל שנה מילגת לימודים של 10000 ₪ לסטודנט לרפואה, הגב. שרה יעקוב מעניקה כל שנה שתי מלגות של 5000 ₪ כל אחת לסטודנטים לרוקחות ולחקלאות ועוד...).

ב. מבצעים - מועדון רוטרי נהריה מארגן מופעי תרבות שונים, אשר עודפי הכנסותיהם מוקדשים לקרן המועדון. זכורים לטוב הקונצרטים הרבים שהתקיימו בחצר בית משכית, אותם פקדו ראשי הקהילה, חברי כנסת ושרים. הוותיקים זוכרים את הקונצרט בשנת 1995, שבו נכח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, חודשים ספורים לפני הירצחו. עדיין מהדהדים באוזנינו קריאות החוליגנים: "רבין בוגד", שהקיפו את החצר והפריעו למהלך הקונצרט. השנה (2006) אירגן המועדון את המופע: "אני, סימון ומואיז הקטן" בהנחיית דן אלמגור.

 

להלן מספר דוגמאות לפעילות המועדון בעבר ובהווה:

 • מלגות לסטודנטים מצטיינים ונזקקים,
 • יום כיף לילדים חולי סרטן ומשפחותיהם,
 • טיפול שיניים רפואי המוענק בהתנדבות ע"י חלק מרופאי השיניים בנהרייה,
 • רכישת ספרי לימוד עבור תלמידים הזקוקים לסיוע בתחום זה, והקמת ספריית השאלה,
 • חלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות לקראת הפסח, פרסום ספר על תולדות נהרייה,
 • ייזום והשקעת כספים להצלת מגדל המים, שעמד בפני סכנת התמוטטות. עיריית נהרייה נרתמה בסופו של דבר למבצע וגייסה כספים רבים והפכה את מגדל המים לפינת חמד תרבותית בעיר.
 • סיוע כספי לתלמידים נזקקים למימון חלק מהוצאות המסע החשוב לפולין,
 • הפקת מדריך הטלפון הפופולרי של העיר נהרייה (כאשר לא הופקו עדיין מדריכים כאלה ע"י יזמים פרטיים).
 • תמיכה בילדים ספורטאים לרכישת ציוד ספורט מתאים.
 • רכישת ערכות הדיאליזה הראשונות לבית החולים בנהרייה,
 • חברי המועדון היו הרוח החיה בהקמת מד"א בנהרייה, ועוד פעילויות רבות מאוד...

 

 

חזרה למעלה