טקס חלוקת מלגות לסוטדנטים מצטיינים

טקס חלוקת מלגות 2013
ביום חמישי ה30 מאי 2013 נערך,טקס חגיגי של חלוקת המלגות השנתי של מועדון הרוטרי בנהריה בשיתוף מועדון האופן הפנימי.בטקס חולקו 37 מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר נהריה הלומדים באוניברסיטאות בכל רחבי הארץ. היקף המלגות כ-200,000 ש"ח. 
מזה כ 55 שנה מעניקים מועדוני רוטרי והאופן הפנימי מלגות לימודים לסטודנטים מנהרייה. השנה התקיים הטקס בבית אשכולות הפיס של בית הספר המקיף ע"ש יצחק רבין בנהריה.
אל שולחן הכבוד על הבמה הוזמנו נשיאי שני המועדונים: רובי צור ואילנה גוב ארי, ויושבת ראש קרן האופן הפנימי מיכל אופנהיימר ויו"ר קרן מועדון רוטרי נ"ל משה זרקה, את הערב הנחה במקצועיות רבה נ"ל יוסי זיגלמן.כמו כן נשא דברים בשם רוטרי ישראל נג"ל אורי צייגר.
את המלגאים הושיבו המארגנים בשתי השורות הראשונות לפי סדר עלייתם אל הבמה לקבל את מעטפות המלגה. והמנחה הקריא את סיפורם האישי של המלגאים והמלגאיות שעלו על הבמה . כמו כן חולקו דפי מידע, אשר כללו את המידע על מועדון הרוטרי האופן הפנימי והחשוב מכל על מעניקי המלגות השונים , דפי המידע חולקו מראש לכל באי הטקס.
את האתנחתא המוזיקלית העניקה לערב הזה זמרי להקת "קולות עמל" שחר ממן ואמיר אקסול וכן לירן שוקרון שביצעו מספר שירים. בדברי נציגי הרוטרי בלטו הדברים שהמלגות הינן ביטוי מעשי לסיסמת הרוטרי "שרות לזולת מעל הפרט" והינן חלק מהפעילויות הרבות שמועדוני הרוטרי פועלים ומסייעים לבני הקהילה בנהריה.
8 מלגות הראשונות חולקו מטעם מועדון האופן הפנימי ושתיים נוספות מטעם מועדון הרוטרי לאחר מכן חולקו מלגות שנתרמו ע"י בני המשפחות של תושבי העיר שהלכו לעולמם.בקטגוריה זו תרמה שרה יעקב על שמם של בעלה יעקב יעקב ובנה אבי יעקב.מזה 17 שנים שהיא ממלאת את צוואת בעלה המנוח ששימש כמנהל חשבונות בקרן הביטוח ושמשאת נפשו היתה ללמוד רוקחות וכך בצוואתו מוענקת מלגה לללימודי רוקחות .עם השנים שרה יעקב החלה להעניק מלגה נוספת על שם בנה אבי ,שנפטר בטרם עת ולא זכה להגשים את חלומו האקדמאי ללמוד ארכיטקטורה או חקלאות .וגם השנה הוענקה מלגה ללומד ארכיטקטורה.
פרופ' אריה כץ תושב נהריה לשעבר שמתגורר כיום בארה"ב תרם אף הוא שתי מלגות על שם הוריו שמעון ורחל כץ ומלגה שנייה ע"ש רעייתו יהודית(ג'ודי).מלגה נוספת למדעי המחשב הוענקה ע"י הרוטריון חבר המועדון אבי ברבי ע"ש רעייתו נורית ז"ל שנפטרה בטרם עת ממחלה קשה .
כן הוענקה כמידי שנה מלגה ללימודי רפואה ע"ש ברברה גידלי ז"ל. 
בדברים שנאמרו על ידי יו"ר הקרנות הודגשו הפעילויות הקהילתיות השונות שמועדון האופן הפנימי ומועדון הרוטרי מקיימים כמו "הבית החם "סיוע לחיילים, עזרה במועדוניות סיוע בבתי הספר ועוד... 
רוטרי נהריה עוסק גם במפעל התרמה של הציבור הרחב המשתתף בארועי תרבות ,ארועים שהמועדונים מארגנים מזה שנים רבות והפכו לשם דבר.בדברי היו"ר קרן המועדון אמר "אתם אלה שעשויים לעזור ולסייע בהגדלת התרומות בערבי תרבות אלו שהן מקור מימוני חשוב ומרכזי בסיפורנו הרוטריני למען הקהילה בנהריה, תקווה שכל משתתפי הטקס המילגאים ובני משפחותיהם תוכלו לספר את סיפורנו "סיפור הרוטרי "הפועל למען הקהילה,סיפור המתמקד בפרויקטי סיוע ותמיכה שונים בקרב בני הנוער המועדוניות ובני הקהילה האחרת."
מלגות מטעם קרן על שם קורט וג'ין ריכוולסקי שבנו את ביתם עם קום המדינה בנהריה ושאחד מבניה נהרג בהפצצה על נהריה במאי 1948.מריה לואיזה רכוולסקי אשתו של יונה הבן השני של משפחת רכוולסקי נפטרה בשנת 2003 וקבעה בצוואתה את כל הרכוש הרב לטובת מטרות ציבוריות כולל לטובת מועדון הרוטרי בנהריה .רכושה הרב של המשפחה שנתרם בצוואה למטרות ציבוריות איפשר את הענקת 20 המלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי נהריה הלומדים בפקולטות השונות למדעי הטבע וזאת למען המטרה המכובדת לטיפוח הדור הצעיר ולמען הקהילה בנהריה. 
את הערב המרגש הזה סיים שחר אבורמד , סטודנט לתואר השני בהנדסת אנרגייה באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע. שחר נבחר כסטודנט שיקבל מלגה עד סיום לימודיו תוך שהוא תורם בפעילתו הקהילתית בשיתוף הפרויקטים הקהילתיים של מועדוני הרוןטרי הנהריה.שחר אבורמד ריגש בתיאוריו את קשייו של הסטודנט הישראלי, והודה מקרב לב לשני המועדונים ונציגי משפחות מעניקי המלגות שהם מעניקים לסטודנטים כבר שנים רבות.בדבריו אמר "לתרומתכם השפעה ניכרת על הישגנו המצויינים בלימודים ...כך אנו יכולים לתרום יותר לקהילה פיתוח ההון האנושי מהווה בסיס איתן לאומה שאין בכוחה לגדול אלא בחוכמתה"
 

לחצו על התמונות להגדלה

חזרה למעלה