טקס חלוקת מלגות 2008

מועדוני רוטרי והאופן הפנימי
300000 ₪ - מלגות לסטודנטים ולסטודנטיות מנהרייה
 
מזה כ 50 שנה מעניקים מועדוני רוטרי והאופן הפנימי מלגות לימודים לסטודנטים מנהרייה. השנה התקיים הטקס בבית אשכולות הפיס של בית הספר המקיף ע"ש יצחק רבין בנהריה.
אל שולחן הכבוד על הבמה הוזמנו נשיאי שני המועדונים: פיני לזמי ורבקה זיגלמן, ושני יושבי ראש הקרנות של המועדונים למען הקהילה: נ"ל יעקב (יענקלה) בירן, ומרים ציבולסקי. את דברי ברכתו של ראש העיר, מר ז'קי סבג, אשר הוזמן אל הטקס, אך נבצר ממנו להגיע בשל התחייבויות אחרות, קרא מן הכתב יענקלה בירן. ראש העיר העלה על נס את תרומתם של שני המועדונים למען הקהילה , והדגיש את שיתוף הפעולה רב השנים של העירייה עמם. הוא הבטיח ששיתוף פעולה זה יימשך גם בעתיד.
את 41 המלגאים הושיבו המארגנים בשתי השורות הראשונות לפי סדר עלייתם אל הבמה לקבל את מעטפות המלגה. בניגוד לשנים שעברו נחסכה הפעם הקראת סיפורם האישי של המלגאים בזכות שני דפי מידע, אשר כללו את החומר הזה, וחולקו מראש לכל באי הטקס.
את האתנחתא המוזיקלית העניקה לערב הזה להקת ההרכב הקולי של בית התזמורת בליווי ובהנחיית מילה מזורובסקי. הביצוע היפהפה והקולות הערבים והחמים מבטיחים שעוד נשמע את קולם של חלק מחברי ההרכב הזה בעתיד.
השנה הגיע סכום המלגות לשיא של כל הזמנים לכ 300000 ₪. איך מצליחים המועדונים לגייס סכום כל כך גבוה?
חלק מן הסכום נתרם ע"י הציבור המשתתף באירועי התרבות שהמועדונים מארגנים כבר הרבה שנים אירועים שהפכו להיות מאוד פופולאריים ומושכים קהל רב. השנה הנחתה עינת שרוף, אלילת הזמר העברי ערב שירה בגני לוי. בשנה שעברה הנחה דן אלמגור ערב משירים יוסי בנאי ז"ל שכותרתו הייתה "אני וסימון ומואיז הקטן" בהשתתפות רמה מסינגר ואהרון פררה בהיכל התרבות, במשך שנים רבות קיימנו ערבי תרבות מוזיקליים שונים בגינת ביתו של נ"ל ראובן משכית.
חלק מן הסכום נתרם ע"י חברי הרוטרי עצמם: 10% מדמי החבר מיועדים לקרן המועדון.
את החלק הנכבד ביותר תורמים לנו אנשים נדיבים המבקשים בדרך זאת להנציח את יקיריהם שהלכו ואינם: הגב' ברברה גידלי ז"ל צוותה מילגת לימודים שנתית בסך 10000 ₪ לסטודנט לרפואה. הגב' יעקב מעניקה כבר שנים רבות כל שנה שתי מלגות בנות 5000 ₪ כל אחת להנצחת בעלה, יעקב יעקב ז"ל, ובנה אבי יעקב ז"ל. הגב' יעקב ובניה נכחו בטקס והעניקו אישית את המלגות למלגאים. קרן ריכוולסקי, הצטרפה אל הרשימה השנה, והיא העניקה השנה 20 מלגות בנות 10000 ₪ כל אחת לסטודנטים ולסטודנטיות הלומדים מדעי הטבע, להנצחת קורט וג'ון ריכוולסקי, אף הם תושבי נהריה לשעבר.
אל שיאו המרגש הגיע הערב כאשר עלה לבמה פרופ. אריה כץ, אשר הגיע במיוחד מבוסטון כדי לכבד את הטקס הזה בנוכחותו. פרופ. אריה כץ סיים בנהריה את בית הספר התיכון, וזכה בשנת 1955 לקבל מלגת לימודים ממועדון רוטרי נהריה. הוא החליט להחזיר חוב של כבוד לעיר ולתושביה ומזה שנים רבות הוא מעניק שתי מלגות לימודים להנצחת זכרם של הוריו שמעון ורחל כץ ז"ל, וזכר אשתו ג'ודי ז"ל. פרופ. כץ פנה אל המלגאים והפציר בהם, שגם הם ימצאו את הדרך לסייע לסטודנטים נזקקים, כאשר יבואו אל המנוחה ואל הנחלה בעתיד.
את הערב המרגש הזה סיים דדון אלון, סטודנט נהרייני לתואר השלישי באוניברסיטת באר שבע. הוא ריגש אותנו בתיאור קשייו של הסטודנט הישראלי, הפציר ברשות המקומית להקים בנהריה שלוחה אקדמית, כדי לחסוך מן הסטודנטים המקומיים את הצורך לחפש השכלה במחוזות רחוקים, והודה מקרב לב לשני המועדונים על המלגות שהם מעניקים לסטודנטים כבר שנים רבות.
(רצ"ב תמונות מן הטקס לבחירתכם. התמונות לפי סדר הופעתם הן:   שולחן הנשיאות על הבמה, המילגאים יושבים בשתי השורות הראשונות, ההרכב הקולי המעולה של בית התזמורת,פרופ. אריה כץ מדטרויט ואלון דדון מודה בשם הגימלאים).   
כתב בן ציון סלע
צילמו גברי לזר וצילה ברנדייס.
 

 

חלוקת המלגות על ידי יו"ר קרן המועדון יעקב בירן,נשיא המועדון פיני לזמי,נשיאת האופן הפנימי רבקה זיגלמן ויו"ר קרן מועדון האופן הפנימי מרים ציבולסקי.

 

לחצו על התמונות להגדלה

חזרה למעלה