פרויקט "מרוטרי נהריה באהבה"

"רוטרי נהריה באהבה" למען הקהילה. 
הפרויקט "מרוטרי נהריה באהבה" הינו יוזמה של חברי מועדון הרוטרי ובמימון הקרן ע"ש "קורט וג'ון ריכוולסקי.ז"ל " הפרויקט הוא קהילתי ומנוהל על ידי עמותת קרן מועדון רוטרי למען הקהילה. המיזם הינו חלק מהתוכנית הפעילות השנתית של מועדון רוטרי נהריה הותיק שקיים למעלה מ - 60 שנים אשר פועל תחת סיסמת השנה "רוטרי – יחד נשנה חיים" .
מטרת התוכנית היא ליצור סביבה לימודית תומכת ,המקדמת את התלמידים להישגים גבוהים תוך הקניית שיטות לימוד נכונות, עזרה בלימודים, העלאת הביטחון העצמי ודרכי התמודדות במבחנים. 
הפעילות הקהילתית החלה בדצמבר 2013 בהשתתפות 11 סטודנטים תושבי נהריה , המסייעים ומלווים בשיעורי עזר תלמידים שנעדרו מבית הספר תקופה ממושכת מפאת מחלה או ספורטאים מצטיינים הנעדרים מבית הספר בעקבות פעילותם הספורטיבית (תלמידי נבחרות וכד' ) וכן תלמידים משכבות מצוקה הזקוקים לעזרה לימודית.
התלמידים שנבחרו בתאום עם מנהלי בתי הספר בנהריה מקבלים מהסטודנטים שעורי עזר ומפגשי חונכות ,בד"כ של שעתיים-שלוש שעות שבועיות ,במקצועות השונים בעיקר הכנה לבחינות הבגרות השונות.
כאמור משתתפים בתוכנית סטודנטים הלומדים מדעי הטבע במוסדות אקדמאיים ,שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני , חלקם מבצעים חונכות אישית לתלמיד/ה בבית התלמיד וחלקם משמשים כמדריכים במועדוניות. כל סטודנט מלווה תלמיד לאורך כל השנה. 
בתמורה לפעילותם מקבלים הסטודנטים מלגת לימודים מקרן ע"ש "קורט וג'ון ריכוולסקי ז"ל". המלגות מוענקות לסטודנטים בשני מועדים בהתאם למילוי התחייבות הסטודנט/ית.
מביקורי בית ושיחות עם הסטודנטים והתלמידים ניכר הקשר המיוחד שנרקם בין החונך והחניך, אשר מלווה בחוויה מעצימה לשני הצדדים. חניכים אומרים, "מרגע שנפגשתי עם החונך הישגיי והרגשתי השתפרו בצורה משמעותית". סטודנטים אומרים , " תוכנית זו ממחישה את הצורך והחשיבות של תרומת רוטרי לקהילה ". 
מקצת הסטודנטים פעילים במועדוניות שם הם מנחים קבוצות למידה של תלמידי בתי ספר יסודיים, ובכך משפרים את הישגיהם הלימודיים, מעצבים את קווי דמותם ומקנים ערכי שיתוף ועזרה לזולת. ועל זאת נאמר "תן לאדם דג יאכל ארוחה אחת, למד אותו לדוג יאכל כל חייו". 
מנהלי החטיבות העליונות בנהריה שהיו שותפים בבחירת התלמידים, מעלים על נס את התרומה המשמעותית של הפרויקט לתלמידים המשתפים בו.
שולי אליקן מנהלת חטיבה עליונה במדעים ואומנויות בבית הספר בנהריה ,כתבה : 
" המיזם "מרוטרי נהריה באהבה" , מהווה דוגמה מובהקת להצלחה של מיזם ערכי –חינוכי העוסק במעורבות בקהילה. הדיאלוג שנוצר בין הסטודנטים הבוגרים לבין תלמידי התיכון הפך למשמעותי ביותר בהצלחה ובקידום התלמידים. מעבר לפן הלימודי, שבו ניכר שיפור משמעותי בהישגים, זוכים התלמידים לאוזן קשבת, ולהזדמנות לשיח חופשי עם דמות בוגרת".
אילן וקנין מנהל החטיבה העליונה בבית הספר שחקים למצויינות ומניגות חברתית כתב:
"התלמידים שלנו אוהבים מאוד את השיעורים ומודים לרוטרי מאוד על העזרה.
יש בפרויקט זה שילוב של נתינה ומצוינות ועל כך אני מודה למועדון רוטרי נהריה מכל הלב."
על רקע המשובים החיוביים וההצלחה במיזם ובעצם מימוש הסיסמה הרוטרינית של שינוי בחייהם של סטודנטים ותלמידים בנהריה ובנוסף העלאת קרנו של ארגון הרוטרי הוחלט בקרב חברי מועדון רוטרי נהריה להרחיב את הפרויקט ולצרף אליו סטודנטים וסטודנטיות נוספים במסגרת מפעל המלגות השנתי של מועדני הרוטרי נהריה והאופן הפנימי הפועל והמחלק אף הוא מלגות.
בברכה 
נ"ל משה זרקה 
יו"ר קרן עמותת מועדון רוטרי נהריה למען הקהילה.

 

לחצו על התמונות להגדלה

חזרה למעלה